Mum 8

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

8. feb 2008 20:40

Loni. Z leve strani imaš gumb, na katerega pritisneš, da lahko obračaš roko v katero je vstavljena gnetilka za testo ali metlica za stepanje. Za "sokovnik" spremeniš položaj te roke in v nastavek vstaviš priključek za sočenje sadja. Prav tako z nič veliko umetnosti vstaviš drugi priključek - ki si ga dobila gratis. To ti je malo manjši zelo uporaben multipraktik. Samo preveri v navodilih, kolikšno količino lahko daš vanj in kolikšno temperaturo zdrži, kadar delaš naprimer kakšno kremno juho ali kakšno specialno omako, ko moraš zdrobiti kuhano zelenjavo ali pa sadje za kakšno vročo sadno polivko za palačinke.

Matjaž

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

9. feb 2008 18:08

Matjaž, saj vem, zakaj so vsi tisti dodatki in kako se jih uporablja, s tistim "ne vem, zakaj" sem misilila, da ne vem, zakaj sem dobila sekljalnik gratis zraven.

Sem pa danes probala delati mafine samo iz enega jajca, je na metlici en vijak, ki se ga s posebnim ključem malce zasuka in moram reči, da sem bila zaradi mnenja veverice kar malo skeptična, pa je šlo vse super skozi. Za stepanje ene smetane ga res ne bom uporabljala.

Loni Makaroni

sara  

član od: 2.10.2001

sporočila: 383

10. feb 2008 15:48

Hojla Loni! Sem vesela, da si zadovoljna. Saj sem jaz tudi, samo sem morala napisat tudi minuse, ker gre res za veliko denarja. Boš pa šele s prakso videla kaj se splača in kaj ne. Jaz priznam ga res uporabljam največ za kruh. Tudi krofov ni treba več "klofat"! Lp, veverica

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

10. feb 2008 16:28

sara, tvoje mnenje sem si še najbolj zapomnila, Zato sem pa štih probo naredila zadevo iz minimalne možne količine, da takoj vidim, kaj sem kupila. Je pa tudi pri meni prevagalo tisto dolgo gnetenje, 15 minut se mi pa res ne da držati mikserja v roki, kruha iz kruhomata pa niti ne maram, slednji aparat je bolj za Nejca kot za ostale, ki jemo še vedno kruh iz običajne pečice.

Loni Makaroni

tamala69  

član od: 8.2.2008

sporočila: 124

10. feb 2008 18:28

Živjo Loni in Sara! Tudi jaz imam namen kupiti MUM8, pa me zanima točen tip aparata, ki ga imata? LP-Tamala

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

10. feb 2008 19:16

Moj je točno tak, priporočam ti izlet čez mejo, ker so cene občutno nižje, ampak moraš še vseeno biti pozorna, ker je v mojem primeru bila cena že med MediaMarkti v Celovcu, Beljaku in Grazu različna - od 399 v Grazu do 599 evrov, kar je isto kot pri nas.

 

Loni je napisal/a:

evo, pa ga mam. Kupila sem ga v Mediamarktu v Seiersbergu za 400 evrov oziroma mi ga je prinesel dedek Mraz, kupila sem srebrnega, sem pa zraven dobila gratis (ne vem, zakaj) tole:

http://www.bosch-hausgeraete.de/de/apps/pdb_pi

Drugače stane samo tole 75 evrov.

Že zraven je v ceno vključen tale dodatek:

http://www.bosch-hausgeraete.de/de/apps/pdb_pi

Loni Makaroni

Loni Makaroni

tamala69  

član od: 8.2.2008

sporočila: 124

10. feb 2008 19:35

Živjo Loni! Veš, sem že prej pogledala tvoje linke, pa so samo od dodatkov. Jaz sem na BSH-jevi strani pogledala več različnih MUM8 in sicer: MUM86R1, MUM82R1, MUM86A1, MUM8210, MUM8200 Med sabo se razlikujejo v barvi, pa v moči, imajo različen priključek v "paketu". A mi lahko poveš, katerega imaš ti? Veš, mi je obljubljen za rojstni dan, samo še tip moram izbrati... LP-Tamala PS: Matjaž, katerega pa ti priporočaš tamala69

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

10. feb 2008 22:36

Joj, se oproščam, je na Boschevi strani in sicer tale:

http://www.bosch-hausgeraete.de/de/apps/pdb_pi

Srebrn je, v Sloveniji ga še nimajo, imajo starejši model Bosch mum 82 professional. Priključki so pa tudi odvisni od serije do serije. Rdeč je bil zdajle samo mešalnik z metlicami in nič drugega. Pa na koncu smo doma ugotovili, da srebrna varianta bolj paše na pult kot rdeča.

 

Loni Makaroni

tamala69  

član od: 8.2.2008

sporočila: 124

11. feb 2008 18:52

Loni hvala za odgovor. Tudi meni srebrna ali antracitna barva bolj paše v kuhinjo. Si že sprobala nastavek za shake? Sara je napisala, da ji nekje izteka tekočina. Sem kar malo presenečena, da se to dogaja pri aparatu takega cenovnega razreda. Kako je s tvojim? Upam, da boš kaj poročala, ko preizkusiš vse nastavke, pa kako dela funkcija gnetenja in mešanja in vse ostalo. Mislim, da ti bomo vsi hvaležni. Matjaž, kam si se pa ti potuhnil Lep pozdrav, Tamala

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

12. feb 2008 10:30

Miksanje, stepenje in gnetenje že preizkušeno, o ostalem poročam naknadno.

Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti